Specjalistyczny sprzęt

Unity Stomatologiczne OMS

Cyfrowe Aparaty Rentgenowskie

W naszej pracowni wykonujemy cyfrowe zdjęcia punktowe, panoramiczne, cefalostatyczne, stawów skroniowo – żuchwowych, oraz tomografii stożkowej 3D. Pracownia jest wyposażona w aparaty RTG nowej generacji firmy Carestream typ CS 9000C 3D /dawniej Kodak/ do zdjęć panoramicznych, cefalometrvcznych oraz tomografii stożkowej /3D/, natomiast zdjęcia zębowe wykonywane są aparatem firmy Gendex, pozwalające na zredukowanie dawki promieniowania rentgenowskiego i uzyskanie wysokiej jakości zdjęć. Wykonywane zdjęcia przekazujemy pacjentowi w postaci pliku zdjęciowego wraz z przeglądarką na płycie CD. Dzięki technice cyfrowej możliwe jest już po jednej minucie oglądanie wykonanego zdjęcia na monitorze komputera.

Mikroskop

Mikroskop stomatologiczny jest urządzeniem diagnostyczno – zabiegowym, dzięki któremu możliwe jest kilkudziesięciokrotne powiększenie pola zabiegowego. Dzięki jego możliwością niedrożne lub zakrzywione kanały stają się lepiej widoczne dla lekarza, który dzięki powiększeniu ma większe szanse na właściwą diagnozę podczas leczenia co w rezultacie daje możliwość uratowania zęba przeznaczonego do usunięcia.

Laser Biostymulacyjny

Laser biostymulacyjny jest laserem terapeutycznym. Stosowany jest jako środek przeciwobrzękowy, przeciwzapalny i przeciwbólowy. Wykorzystanie lasera zapobiega stanom zapalnym i jest bardzo przydatne w leczeniu nerwobólów, neuralgii. Lekarz dentysta za pomocą lasera może zlikwidować ogniska zapalne a także zmniejszyć krwawienie i przyspieszyć gojenie po zabiegu, zmniejszając również ryzyko infekcji. Laser stosuje się także w stanach zapalnych miazgi, zębodołu, zatok, suchym zębodole, bólach w stawach skroniowo – żuchwowych, w odczulaniu odsłoniętej zębiny, grzybicy, nadwrażliwości, zapaleniach ślinianek, aftach. Laser biostymulacyjny wykorzystywany jest również do zabiegu wybielania.

The Wand

To nowoczesny, sterowany komputerowo, system do znieczuleń stomatologicznych.Sposób w jaki aplikowany jest lek znieczulający sprawia, że znieczulenie jest praktycznie bezbolesne, ponieważ lekarz delikatnie przykłada końcówkę do miejsca, gdzie trzeba podać znieczulenie, a komputer kontroluje tempo podawania płynu znieczulającego.
Podawanie znieczulenie odbywa się manualnie, natomiast siła podawania środka znieczulającego jest odpowiednia do możliwości adaptacyjnych dziąsła. Natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone. Efekty znieczulenia nie przenoszą się na całą twarz, gdyż znieczulenie THE WAND umożliwia znieczulenie ściśle wybranego obszaru.
Ogromną zaletą Wand jest również sam wygląd urządzenia, a w szczególności końcówka robocza, którą lekarz podaje znieczulenie. Końcówka robocza Wand żadnemu dziecku nie będzie kojarzyć się z zastrzykiem i bólem. Można ją nazwać „długopisem” albo „różdżką do usypiania ząbków”. Dla dziecka jest to ciekawe, niegroźne narzędzie, którego nie musi się bać.

Scaner

Scaner stomatologiczny pozwala na uzyskanie trójwymiarowego, cyfrowego obrazu uzębienia pacjenta i zastępuje pobieranie nieprzyjemnych wycisków masami wyciskowymi. Na jego podstawie możliwe jest planowanie leczenia ortodontycznego, a także protetycznego i implantologii.