Stomatologia estetyczna

Wybielanie

Białe zęby powszechnie uważane są za symbol zdrowego uśmiechu. Nasza przychodnia oferuję Państwu wybielanie zębów dwoma sposobami, wybielaniem nakładkowym oraz przy użyciu lampy Beyond w gabinecie. Wybielanie nakładkowe wymaga od pacjenta systematyczności i zaangażowania. Aby efekt był zadawalający wymagany jest dłuższy czas stosowania preparatów wybielających, które wraz z wcześniej wykonanymi indywidualnie szynami pacjent otrzymuje do domu. Inną bardziej skuteczną metodą jest wybielanie w gabinecie stomatologicznym przy użyciu specjalistycznej lampy wybielającej Beyond. Cały proces wybielania odbywa się na jednej wizycie, polega na nałożeniu preparatu wybielającego i naświetleniu lampą. Przed wykonaniem zabiegu wybielania zaleca się wcześniejsze wykonanie profesjonalnego czyszczenia zębów z kamienia i osadu nazębnego. Przebarwienia po kawie, papierosach czy herbacie najskuteczniej usuwa się poprzez piaskowanie i polerowanie. Aby utrzymać uzyskany efekt i cieszyć się nim przez bardzo długi czas należy pamiętać o właściwej higienie, systematycznych oraz regularnych wizytach higienizacyjnych.

Osobnym typem wybielania jest wybielanie dokomorowe, dotyczy to zębów martwych po leczeniu kanałowym, przebarwionych. Polega to na założeniu materiału wybielającego do komory przebarwionego zęba. Wkładkę taką wymienia się kilka razy w zależności od potrzeby.

 

 

 

Piaskowanie

Jest to zabieg polegający na usuwaniu drobnego kamienia nazębnego oraz osadów znajdujących się na powierzchni zębów. Powodem ich powstawania jest picie kawy, herbaty, palenie papierosów oraz niedokładne mycie zębów. W pierwszej kolejności jest usuwany gruby kamień nazębny przy pomocy skalera ultradźwiękowego firmy EMS, a następnie drobny kamień i osad przy użyciu piaskarki również tej firmy. Należy pamiętać, że efekt piaskowania można utrzymać przez dłuższy czas tylko wtedy, gdy dbamy o dokładne czyszczenie zębów. Ze względu na skład stosowanego proszku nie czyścimy zębów u chorych na astmę i stosujących dietę małosolną.

Ważna informacja: Po piaskowaniu nie wolno palić, pić kawy oraz herbaty do trzech godziny po zabiegu, ponieważ zęby są wtedy pozbawione warstwy ochronnej odpowiedzialnej za ochronę przed przebarwieniami.

Po piaskowaniu nakładany jest preparat w formie musu zawierający wapń oraz fosforany. Preparatem tym jest GC Tooth Mousse, którego podstawowy składnik stanowi woda, a dodatkowo zawiera kompleks Recaldent CPP-ACP (fosfopetyd kazeiny będący amorficznym fosforanem wapnia). Produkt ten nie zawiera fluoru. Pastą zawierającą fluor jest Mi Paste firmy GC. Nałożenie preparatu zapewnia pacjentowi komfort oraz zabezpiecza szkliwo przed próchnicą.